אז, החלטתם להירשם לאירועי הקוספליי של אמא"י. כל הכבוד! אנחנו בטוחים מאוד שאתם מתאמצים ומכינים את הקוספליי שלכם בצורה הטובה והמושקעת ביותר שאתם יכולים. למרות זאת, יש עוד פרמטרים שאתם צריכים להתחשב בהם כשאתם עולים לבמה, ולא מדובר רק בקוספליי – אלא גם בקבצים שאתם שולחים. כדי שתוכלו להציג את הקוספליי שלכם בצורה הטובה ביותר, אנחנו נציג לכם הנחיות כאן בנוגע לאילו קבצים לשלוח כדי שהעלייה שלכם תהיה מושלמת. זכרו – ככל שהקבצים שתשלחו יהיו באיכות טובה יותר – כך יבינו אתכם טוב יותר והעלייה לבמה תהיה מוצלחת יותר.

תקנון טכני

 • סאונד: קובץ mp3 עם bit rate מינימלי של 192kbps. הדרישה המומלצת היא קובץ mp3 עם bit rate של לפחות 256kbps, או קבצי FLAC ו-WAV. תדאגו שבאופן כללי הקובץ יישמע טוב ולא דחוס.
 • הקלטה: קחו את המיקרופון הכי טוב שזמין לכם ותשתמשו בו. קחו מרחק של אצבע אחת לאורך מהמיקרופון. תערכו את ההקלטה שלכם אחר כך, יש מדריכים למטה שיסבירו לכם איך לעשות את זה.
 • תמונות: רזולוציה מינימלית – 720×1280 (720p). ממליצים על 1080p ומעלה. תדאגו שהתמונה לא תהיה מפוקסלת וביחס תמונה של 16:9.
 • וידאו: רזולוציה מינימלית – 1080×1920 (1080p). אפשר ברזולוציה יותר גבוהה. תדאגו שהסרטון שלכם לא מפוקסל ושאתם מיישמים את המלצות הסאונד שלנו גם בסרטון. לא לשלוח סרטון ורצועת סאונד בנפרד – שולחים את שניהם באותו הקובץ. מדריכים לעריכת וידאו אפשר למצוא למטה.
  אם יש לכם חלקים קריטיים בסרטון שאתם רוצים שלא נחתוך מהם ללייב פיד, שלחו לנו את הקטעים הקריטיים הללו באמצעות זמנים. הסבר מפורט יותר על הלייב פיד במדריך וידאו.
 • תאורה: שינויים בתאורה בזמן העלייה יינתנו רק באמצעות זמנים, ולא באמצעות שום אמצעי אחר. מותר לבחור עד שני צבעים ברגע נתון שיפוזרו על גבי כל הבמה, כמו כן אפשר להשתמש בספוט שיהיה קבוע במרכז הבמה.

מתמודד ששלח קבצים שלא עומדים בדרישות יתבקש לשלוח קבצים חדשים שיהיו תקינים. זו אינה האחריות של הסגל הטכני או של סגל אירועי הקוספליי לתקן את קבצי מתמודדים.

 

שימו לב: מומלץ לעיין בנספחי התקנון הנמצאים מטה. הנספחים מכילים מידע נוסף ועזרים כדי שהקבצים שתשלחו יענו על דרישות התקנון.

סרטון הנחיות טכניות

נספחים – מדריכים ופירוט הנחיות

הסאונד הוא מרכיב משמעותי מאוד בזמן עליית הקוספליי לבמה, ולכן חשוב מאוד שתתכוננו בצורה המיטבית לעלייתכם לבמה עם קבצי סאונד ברורים וצלולים. על מנת לעשות זאת, אנחנו ניתן לכם כאן את כל הכלים כדי לשלוח את קבצי הסאונד הטובים ביותר שאפשר.

Bit rate:
את המושג הזה אתם הולכים לשמוע הרבה בהנחיות הסאונד. למי שלא יודע, bit rate מסמל את מספר הביטים הנמצאים בכל שנייה בקובץ סאונד, מה שמציין גם את איכות הקובץ. לדוגמה, במידה ובקובץ באודיאו יש bitrate של 256kbps (kbps = קילוביט לשנייה), כל שנייה בקובץ מכילה 256 ביטים. ככל שיש יותר ביטים המאוחסנים בקובץ על כל שנייה, כך הקובץ מכיל צליל איכותי יותר.
הדרישה המינימלית של אירועי הקוספליי הוא קובץ mp3 עם bit rate של 192kbps. כל קובץ עם bit rate נמוך מזה יפגום בצורה דרסטית באיכות השמע של העלייה שלכם, ולכן אנחנו לא נקבל קבצים עם bit rate נמוך מזה. הדרישה המומלצת שלנו היא קובץ עם bit rate של לפחות 256kbps. אם יש לכם קובץ עם 320kbps, או שהוא בכלל מהפורמטים flac או wav – שלחו גם כן! כמה שיותר גבוה, ככה יותר טוב.

איך מגלים מה ה-bit rate של קובץ הסאונד שלכם?

תכנסו להגדרות של הקובץ שלכם, תחת התגית Details:

שימו לב: אנחנו ממליצים שלא לשלוח קבצי שמע שהגיעו מיוטיוב. הסיבה המרכזית לכך היא שאנחנו למעשה לא יודעים אילו כיווצים הקבצים האלו עברו ודרך איפה הם הגיעו. כמו כן, אם תמירו את הקובץ מהאיכות הירודה של יוטיוב לאיכות שהיא כביכול יותר טובה, האיכות הקודמת עדיין תישאר בגלל שהנזק של הכיווץ נעשה. אנחנו ממליצים שתביאו את קבצי הסאונד מהפצה רשמית של הסאונד-טרק מהסדרה/מחזה שמהם הדמות הרלוונטית. אפשר להיעזר ב-MAL על מנת למצוא את השיר שאתם רוצים.
כמו כן, אל תסמכו רק על ה-bit rate – תעשו את השיקול שלכם. אם אתם שומעים שהקובץ נשמע באיכות מאוד ירודה (דוגמה לקובץ רע ב-40kbps וקובץ טוב ב-320kbps נמצאת בסרטון הטכני), כדאי מאוד שתנסו למצוא קובץ עם איכות טובה יותר. הסיבה לדגש זה היא שלפעמים, כמו שציינו מקודם בהערה בנוגע ליוטיוב, ה-bit rate לאו דווקא משקף את הכיווצים שהקובץ עבר, ויכול להיות שהוא הומר מאיכות ירודה מאוד לאיכות טובה, רק בשביל מראית עין.
שימו לב שאיכות קובץ סאונד תקינה היא תנאי הכרחי להרשמה לאירועי הקוספליי.

הקלטה:
אם אתם רוצים להקליט גם את עצמכם בשביל סקיט – מעולה! כמו שאנחנו בטוחים שאתם עומלים על התסריט וההגשה שלכם, שלא לדבר על ההופעה שלכם על הבמה, אנחנו רוצים לתת לכם תשומת לב גם על איכות ההקלטה שלכם.
ההקלטה לא חייבת להיות עם המיקרופונים המטורפים ביותר בשוק או בסטודיו משוכלל עם המפיקים המוכשרים בעולם – גם אם אתם מקליטים את עצמכם ממיקרופון שקניתם ב-30 שקל בקרביץ, זה בסדר גמור. כמובן שאם יש לכם ציוד משוכלל אנחנו מעוניינים שתשתמשו בו בשביל ההקלטות, אך זה ממש לא חובה.
מה שכן חובה לשים לב אליו, לעומת זאת, היא הצורה שבה אתם מקליטים ועריכת ההקלטות שלכם.
כשאתם מקליטים, אנחנו נשמח מאוד שתיקחו מרחק של אצבע מהמיקרופון שלכם – כמו שהוצג בסרטון. אם תקליטו קרוב מדי, איכות ההקלטה שלכם תהיה מאוד לא נעימה לאוזן. כמו כן נשמח מאוד אם לא תצעקו אל תוך המיקרופון, אחרת גם זה יישמע לא טוב, ואם אתם צועקים – כמה שיותר רחוק.
אנחנו ממליצים לכם גם לערוך את ההקלטה שלכם – לדוגמה לחתוך חלקים שבהם אתם לא מדברים, או להגביר קצת את הקול שלכם בגלל שהמיקרופון שמע אתכם בצורה חלשה (אך לא יותר מדי להגביר, אחרת זה יהיה דומה לצרחות על המיקרופון). אתם יכולים לעשות את זה באמצעות תוכנת העריכה של הסרטון שאתם מכינים, או אם אתם מביאים רק קובץ שמע – אתם יכולים להשתמש בתוכנות עריכה חינמיות, כדוגמת Audacity – שלה אנחנו ניתן מדריכים בסוף התקנון. שימו לב שבמידה וההקלטה שלכם לא תהיה תקינה, נבקש מכם להקליט את עצמכם מחדש עם דגשים הקשורים להנחיות אלו.

אם אתם שולחים קובץ אודיו, כנראה גם תביאו תמונה המייצגת את הדמות שלכם. אנחנו ממליצים לכם לשלוח תמונה באיכות טובה (כאשר האיכות המינימלית היא 720p), עם יחס תמונה של 16:9 – כדי שזה יתאים למקרן שלנו ותוכלו לעלות איתו בצורה המיטבית לבמה.

שימו לב שהתמונות בדוגמאות קטנות יחסית – אנחנו ממליצים להביא תמונות גדולות כדי שהן יופיעו בצורה לא מפוקסלת על הבמה.

במידה ואתם עולים עם סקיט מסוים, יכול להיות שתראו לנכון להשתמש בסרטון מאשר בתמונה וקובץ שמע. כמו מקודם, כאן אנחנו מעוניינים שתשאפו לקובץ וידאו טוב כמה שיותר!

קבצי הווידאו שנקבל הם קבצי mp4 באיכות HD (1080p) ומעלה, עם יחס תמונה של 16:9. ניתן להשתמש בתוכנות פשוטות וחינמיות לצורך הסרטון (כמו VideoPad, DaVinci וגם ה-Movie Maker המיתולוגי, שלהם ניתן מדריכים בסוף התקנון), אך בכל מקרה, אנחנו ממליצים שתחילו גם את המלצות הסאונד שלנו בסרטון שלכם. זה ממש חשוב!

עוד דבר חשוב – אנחנו לא נקבל סרטונים וקבצי שמע בנפרד! במידה ואתם שולחים סרטון, שלחו אותו עם הסאונד שאותו אתם רוצים בקובץ אחד. אתם יודעים שזה אפשרי.

שימו לב לעוד דבר: בתחרות הקוספליי אנחנו נפעיל Live Feed, כלומר אנחנו מדי פעם נציג אתכם ואת העלייה שלכם על המסך הגדול, כך שיראו אתכם גם ביציעים של האולם הראשי, ולא רק בשורות הראשונות. הבעיה שזה עלול ליצור (אנחנו עוד לא בטוחים ב-100% אך קיים סיכוי סביר שזה יקרה), היא שככל הנראה אנחנו נחתוך לכם באמצע הסרטון בשביל להראות אתכם על המסך. בגלל זה, אנחנו מבקשים מכם לשלוח לנו את הקטעים בסרטון (מאיזו שנייה עד איזו שנייה עבור כל קטע שכזה בסרטון) שאותם אתם רוצים שאנחנו לא נחתוך בכלל. זה יעזור לנו מאוד לתת לכם לעלות בתחושה טובה, ולא להרגיש רע אחרי העלייה בגלל שחתכנו לכם קטעים חשובים מהסרטון.

אז הבאתם את הקבצים הכי טובים, דקדקתם בתקנון ומעבר לנו והבאתם לנו את הקבצים שלכם באיכויות אפילו יותר טובות מהדרישות המומלצות שלנו (שנזכיר, הם קובץ mp3 עם bit rate של 256kbps, תמונה בגודל 1080p לפחות וסרטון באיכות Full HD – כלומר, ב-1080p או 1440p ומעלה – עם כל המלצות הסאונד בפנים). דבר ראשון, אנחנו נודה לכם נצחים ותחקקו בהיכל התהילה שלנו לעד. דבר שני, זה נהדר, אבל עכשיו הגיע הזמן לגשת ללב העניין – הגיע הזמן לדבר על העלייה עצמה, ובשביל עלייה טובה צריך תאורה טובה.
כדי שתוכלו לעלות בצורה הכי טובה, אתם בטח תרצו שהתאורה שנכין לכם תהיה גם כן טובה – וכמה שיותר טובה – ושתתאים לעלייה שלכם ושתרגישו בה בנוח. אנחנו, כמובן, נשמח לעזור לכם, ובשביל זה אספנו כמה הנחיות בנוגע לבקשות תאורה.

תזמון:

על מנת שנדע מתי לבצע בפועל את בקשות התאורה שלכם, אנחנו מבקשים שתשלחו לנו את התזמון של בקשות אלו באמצעות שניות – כלומר, באיזו שנייה לשנות, או מאיזו שנייה עד איזו שנייה לבצע את בקשת התאורה המסוימת.

הנה דוגמה לפורמט תזמון שאנחנו נשמח מאוד לקבל:

00:00 – 00:12 – – בלי תאורה על הבמה.

00:12 – 00:24 – – תאורה רק על הספוט באמצע.

00:24 – 00:36 – – תאורה מעומעמת רגילה בכל הבמה.

00:36 – 00:48 – – תאורה כחולה בכל הבמה.

שימו לב: תנו לנו את הזמן בשניות רק בזמנים שונים בעלייה שבהם אתם רוצים שאנחנו נשנה את התאורה באמצע. במידה ואין לכם בקשות תאורה מיוחדות או שבקשות התאורה שלכם תקפות לכל העלייה, אין צורך להכניס זמנים.

בקשות תאורה, המכילות שינויי תאורה באמצע העלייה, חייבות להגיע באמצעות ציוני זמנים, ולא בעזרת שום אמצעי זיהוי אחר במהלך הסקיט.
ושוב, אם אתם לא רוצים לשנות את התאורה באמצע הסקיט ולתת הנחיות תאורה כלליות או לא לתת הנחיות בכלל, זה בסדר גמור. בסופו של דבר, מטרתנו היא לתת לכם לעלות בצורה הכי נוחה, טובה ואיכותית שאפשר.

ספוטים וצבעים:

בנוגע לצבעים, אנחנו נוכל לתת לכם מגוון רחב של צבעים. עם זאת, אנחנו לא ניתן יותר משני צבעים ברגע נתון. כמו כן, הצבעים הללו יפוזרו באופן שווה על הבמה. לכן, הפורמט הנכון לבקש צבעים על גבי הבמה יהיה, בתור דוגמה, "רק צבע כחול" או "אדום וורוד". אנחנו גם נעזור לכם מהצד שלנו – לצבעים יהיו פנסי שטיפה, הנותנים אור נעים בגוון חם, ואנחנו – הסגל הטכני – נדאג שאתם תוצגו בצורה הטובה והנוחה ביותר על הבמה.

אה, ועוד דבר: יש לנו גם ספוט לשימוש. הספוט הוא פנס שטיפה ממוקד, הנמצא באמצע הבמה ויוצר עיגול אור שיכול להדגיש ולהבליט אתכם. הספוט יהיה קבוע במרכז, ואתם יכולים לבקש להשתמש בו – רק תדאגו שתהיו במרכז הבמה בזמן שאתם רוצים את הפנס.

בהנחיות הסאונד והווידאו ביקשנו מכם לערוך את הקבצים, בין היתר בשביל לחתוך חלקים מתים (שבהם אתם לא מדברים), פספוסים שיהיו לכם ובאופן כללי כדי שתוכלו לסדר את העלייה שלכם ביחד עם מוזיקת הרקע (או אפקטים שתרצו להכניס). בשביל זה אתם תרצו תוכנת עריכה טובה.

במידה ואתם יודעים לעבוד עם תוכנות מקצועיות, נהדר! תשתמשו בהם בשביל סידורי הסאונד ובשביל הכנת קובץ הווידאו, תלוי עם מה אתם עולים. לעומת זאת, אם אתם מבולבלים ולא יודעים מאיפה להתחיל, זה החלק בשבילכם!

בשביל עריכת סאונד, המלצנו על התוכנה החינמית Audacity. התוכנה הזו תוכל לעזור לכם להגביר או להנמיך ווליום, לחתוך חלקים מתים ולסדר אותם ביחד עם אפקטים שתרצו להכניס, או באופן כללי לתזמן אותם עם המוזיקה והלך הרוח של הסקיט. בשביל להוריד את התוכנה, לכו לקישור הנמצא כאן:

https://www.audacityteam.org/download

אחרי שאתם תורידו את התוכנה, אתם תגלו תוכנה עשירה בהמון אפשרויות, אבל יכול להיות שבכלל לא תדעו מאיפה להתחיל. בשביל זה מצאנו עבורכם מדריך נהדר שנותן לכם מקום ממנו תוכלו להמשיך הלאה. המדריך נמצא כאן: https://www.youtube.com/watch?v=aCisC3sHneM

אגב, אנחנו ממליצים לכם לייצא פורמט wav או ל-flac כי זה פשוט יותר איכותי ויותר קל, אבל במידה ואתם רוצים לייצא ל-mp3 תצטרכו להוריד פלאג-אין שנקרא LAME. מדריך התקנה (מסודר לפי מערכות הפעלה) נמצא כאן: http://manual.audacityteam.org/man/faq_installation_and_plug_ins.html#How_do_I_download_and_install_the_LAME_MP3_encoder.3F

בשביל עריכת וידאו, המלצנו לכם על שתי תוכנות עיקריות – Movie Maker, תוכנה מיתולוגית שצוברת אבק אך עדיין מספקת עבודה, ו-VideoPad – תוכנה נחמדה אבל עם קאטץ' מסוים, שעליו נסביר בהמשך.

את ה-Movie Maker נחלק לשתי גרסאות – אם אתם רוצים את הגרסה האחרונה שיצאה ב-2012, ניתן לכם את ההתקנה באמצעות חבילת התקנות הנקראת Windows Essentials, המכילה בתוכה המון תוכנות שהיו בתקופת Windows Live (אחת מהן, אגב, היא ה-Messenger). אם אתם רוצים להתקין רק את Movie Maker, בחרו רק באופציה שבה אתם מתקינים את Movie Maker ואת Photo Gallery בלבד, אתם לא חייבים להתקין אף אחת מהתוכנות הנלוות.
הורדה ל-Windows Essentials נמצאת כאן: http://web.archive.org/web/20170112124505/http:/wl.dlservice.microsoft.com/download/C/1/B/C1BA42D6-6A50-4A4A-90E5-FA9347E9360C/en/wlsetup-all.exe

וכמובן, הנה מדריך עבור התוכנה: https://www.youtube.com/watch?v=7GREeD2icUo

אני כן אגיד שהתוכנה הזאת אינה אינטואיטיבית יותר מדי, בגלל שאפשר לחתוך קטעים רק באמצעות ציון מספר השניות שאתם רוצים שהקטע ירוץ. לצערי אין דרך אחרת כל כך, בגלל שה-Movie Maker הישן אינו תומך ב-mp4.

מגבלה נוספת של ה-Movie Maker היא שאפשר להגדיר רק ערוץ אחד של אודיו, ולא ניתן לשים שני קטעי אודיו במקביל (אלא אם כן אחד מהם מגיע ביחד עם הסרטון). כמו כן גם אי אפשר להגדיר יותר משני ערוצי וידאו בתוכנה. אז, במקרה ואתם צריכים דברים יותר חשובים, יש לנו עוד שתי הצעות בשבילכם.

האחת היא VideoPad, תוכנה שפועלת על פי תקופת ניסיון וגרסה חינמית מוגבלת (לשני ערוצי וידאו ושני ערוצי אודיו). זאת תוכנה שאני מכיר, אם כי היא טריקית בנושא הניסיון – גרסת הניסיון תאפשר לכם לנסות את הכוח הגדול שיש לתוכנה הזאת, עם זאת הגרסה החינמית תגביל אתכם להגבלות שציינתי. אם אתם רוצים, אתם יכולים להוריד אותה כאן: http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html
כמו כן, יצרנית התוכנה, NCH Software, סיפקה עבורכם סרטוני הדרכה! אתם יכולים לבדוק אותם בפלייליסט הזה: https://www.youtube.com/playlist?list=PL6X7NRozADQLWJe2d7s-KVwqNcztoV9g4

התוכנה האחרונה בהחלט שאדבר עליה היא DaVinci. הסיבה שאני מדבר עליה אחרון היא בגלל שבניגוד לאחרות, לי אין ניסיון איתה. אני מכיר אנשים שניסו את התוכנה הזו ומרגישים בנוח איתה, וההגבלות החינמיות שלה הן פחותות מאוד לעומת VideoPad (לדוגמה, בעזרת הגרסה החינמית אתם יכולים לייצא את הסרטון שלכם באיכויות מאוד גבוהות ואין הגבלה על מספר ערוצי האודיו והווידאו שבהם אתם יכולים להשתמש). אתם מוזמנים לבדוק את התוכנה העוצמתית הזו בעצמכם בעזרת הורדה הנמצאת בקישור הזה: https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve

יש גם מדריך ארוך ומפרט מאוד על היכולות של התוכנה שנמצאת כאן, כדאי מאוד לצפות מההתחלה וכמה שיותר, אבל החלק שאתם כנראה תצטרכו יתחיל ב-5:53 ויימשך בערך 10 דקות. הקישור אגב, כאן: https://www.youtube.com/watch?v=h-WhyR-rfUk

ללייב פיד – חשוב לנו להזכיר לכם, כפי שכתוב בתקנון הקוספליי, שהלייב פיד הוא לא חובה. במידה ואתם לא רוצים לייב פיד, אתם יכולים לכתוב את הבקשה בהרשמה.
ביט רייט של אודיו בסרטונים – כפי שכתוב בתקנון, הדרישה המינימלית של שמע באירועי הקוספליי הוא ביט רייט של 192kbps. עם זאת, כשמייצאים את הסרטון ב-HD בכל תוכנה שהיא, לעיתים מתפספס עניין הביט רייט של האודיו, ולכן חשוב לנו לתת לכם מדריך שבו אתם יכולים לוודא את העניין.

תוכנות עריכת וידאו לא כל כך אוהבות להציג ממש ממבט ראשון את הגדרות האודיו שלהן, אפילו אם זה משהו שדרוש. עם זאת אנחנו רוצים שתעשו את המקסימום שלכם כדי לשלוח סרטון ב-bit rate גבוה (לפחות 192kbps).
לכן, מצורף כאן מדריכים ב-Movie Maker, VideoPad ו-DaVinci איך להעלות את ה-bit rate של האודיו בסרטון שלכם.


Movie Maker

במידה וראיתם שהקובץ ששמרתם בתוכנה זו (תחת התבנית For high resolution display) מכיל bit rate גרוע ממש באודיו, תעקבו אחרי הצעדים הבאים:

 1. בעת שמירת הסרטון, בוחרים באופציה הבאה:
 2. בהגדרת התבנית החדשה שלכם, תבדקו שהאופציות הללו מתקיימות. אתם יכולים כמובן לשמור את התבנית באיזה שם שבא לכם.

  אחרי שלוחצים על Save ייפתח עוד חלון שבו תהיה אופציית שמירה וגם שם יש צורך ללחוץ על Save. לאחר מכן ללחוץ על Close לחלון המוצג למעלה, כי התבנית שלכם נשמרה ואתם לא יכולים לחכות להשתמש בה.
 3. חוזרים לתפריט השמירה, שם בוחרים בתבנית שבחרתם. משם ממשיכים את הליך השמירה כרגיל.


VideoPad

ההליך בתוכנה זו הרבה יותר פשוט (בעיקר בגלל ששם ההגדרות מפורטות הרבה יותר), אם אתם עדיין מרגישים לא בטוחים אז הנה הצעדים שאתם צריכים לעקוב אחריהם:

 1. על מנת לייצא את הסרטון, לחצו על Export Video ומשם על Video File.

 2. בחלון שנפתח לכם, בחרו ב-preset של HD 1080p – כלומר, כל ההגדרות בתוכנה יותאמו במיוחד עבור Full HD. ודאו שההגדרות שנמצאות כאן בתמונה מופיעות גם אצלכם בחלון.

 3. על מנת לוודא שהאודיו שלכם יהיה בסדר, לחצו על Advanced Encoder Options. ודאו שההגדרות שכתובות בחלון אצלכם זהות לאלו המופיעות כאן בתמונה. לחצו על OK לסיום.
 4. לחצו על Create, וזהו! הסרטון שלכם מוכן, עם bit rate נהדר.


DaVinci

במידה ואתם משתמשים בתוכנה זו, אתם יכולים ללחוץ על Deliver בתפריט התחתון על מנת לבצע את הייצוא לסרטון. וודאו שההגדרות הן על Single Clip (כלומר, אתם מוציאים סרטון יחיד עם timeline אחיד ולא בתור קטעי וידאו נפרדים) ומכילים את ההגדרות הבאות:
 

שימו לב שאתם לא משנים את ה-frame rate ל-30, אחרת התוכנה תיצור שגיאה.

אנחנו מקווים מאוד שהצלחנו להעביר את ההנחיות החדשות בצורה ברורה ופשוטה, ושהתקנון החדש יעזור לכם לעלות באירועי הקוספליי של הארוקון הקרוב בצורה הכי טובה שאפשר.

אם יש לכם שאלות, אנא פנו אלינו במייל: [email protected]. אנחנו ננסה לענות כמה שיותר מוקדם.