מהו כנס ללא תחפושות?

קוספליי היא מילה המורכבת מהמילים Costume ו-Role-play. משמעות המילה קוספליי היא להתחפש לדמויות מכותרים ופאנדומים שונים, ואפילו להתנהג כמוהן.

תחום הקוספליי הוא תחום מאוד פופולארי ביפן, וכן באופן כללי בקהילת האנימה והמנגה בעולם.

בכנס הארוקון 2020 יתקיימו מספר אירועים המתמקדים בתחום הקוספליי, שמטרתם לספק במה לקהילת הקוספליי הישראלית ולחבריה המוכשרים.

אירועי הקוספליי בכנס:

לצערנו, מפאת חוסר זמן באירוע, לא נוכל להעלות את כולם לבמה. לכן, תתקיים שפיטה מוקדמת לתחרות הסקיטים לפני הכנס וכן שפיטה מוקדמת ביום הכנס לתחרות הקוספליי.

שימו לב: חובה לקרוא בתשומת לב את תקנון תנאי ההרשמה לקטגוריה אשר ברצונכם להירשם אליה.

תחרות הקוספליי

תחרות הקוספליי מיועדת לכל מי שתפרו/בנו/הדביקו/ריתכו/צרפו/יצקו/העלו באוב קוספליי, ורוצים להציג אותו על הבמה. כל אדם אשר הכין בעצמו את התחפושת שלו, ללא עזרה מקצועית, רשאי להירשם. הנרשמים לתחרות נשפטים ביום הכנס. לתחרות הקוספליי שלוש קטגוריות – יחידים, יחידים מתקדמים וקבוצות.

תחרות הסקיטים

סקיט הוא קטע משחק, ריקוד או מופע אשר מוצגים על ידי הקוספליירים על הבמה. הסקיט שלכם יכול להיות הכל – החל ממערכון פארודי ועד קטע ריקוד המתאים לדמויות. הנרשמים לתחרות הסקיטים נשפטים ביום הכנס, בזמן אירוע הקוספליי.

אירוע Cosplay Runway

מטרת האירוע היא לאפשר לקוספליירים לבטא את עצמם בחופשיות על מסלול האירוע ולהציג את התחפושת שלהם באופן שווה, מבלי להתחרות זה בזה.

ההרשמה לקוספליי ראנוויי תתקיים במהלך האירוע.

שופטי תחרות הקוספליי

אלכס רוד
בעולם הקוספליי משנת 2004, עם ניסיון של כ- 9 שנים בתחרויות קוספליי של אמא"י, כולל זכיות בקטגוריות יחידים, זוגות, קאסטים וכן בקטגוריית סקיטים. לאלכס העדפה וחיבה בעיקר לקוספליי מכותרים נוסטלגיים וקוספליי שמבוסס על ביגוד היסטורי.

צילום: Cielo+ Photography

עודד איינבינדר
The Nameless Cosplayer, או בשמו הפחות מוכר – עודד. עוסק בקוספליי כ-7 שנים ומתמקד בעיקר בשריונות ובפרופס. עודד זכה בתחרויות קוספליי רבות בארץ ולומד באקדמיית בצלאל לעיצוב ואמנות במחלקה לצורפות ואופנה. חולם על להגיע לעבוד ב- WETA Workshop.

צילום: Photographer Eva

גב' מריה אבדונושקינה (Adelhaid)
קוספליירית רוסיה המוכרת יותר בכינויה, אדלהייד. אדלהייד מתגוררת במוסקבה, והיא ידועה ומפורסמת בכל אירופה – היא השתתפה, זכתה ושפטה במספר רב של כנסים בשוויץ, הולנד, בלרוס ורומניה, ואף ייצגה את משלחת רוסיה ב- World Cosplay Summit בשנת 2013!
עמוד האינסטגרם והפייסבוק של אדלהייד

צילום: Apchi Cosplay

שני פאיבישנקו
פעילה בתחום הקוספליי 8 שנים, שפטה בתחרויות סקיטים של אמא"י ובתחרויות קוספליי של אייקון וגם זכתה כמה פעמים בתחרויות קוספליי בארץ, כולל זכייה במקום השלישי במוקדמות לתחרות WCS! שני מתמחה בעיצוב פאות, כולל עיצוב אישי בהזמנה, ומתמקדת בקוספליי מתחום האנימה.

שופטי תחרות הסקיטים

עדי פוזנר
התחילה לעשות קוספליי בשנת 2006 וזכתה במגוון קטגוריות בתחרויות הקוספליי של אמא"י, ביניהן יחידים ותיקים וזוגות. עדי לקחה חלק בתפעול צוות קוספליי לדורותיו, ואף הנחתה את האירוע. שפטה בעברה בתחרויות סקיטים.

צילום: Cielo+ Photography

שחר אגרנט
בת 23, קוספליירית מעל עשור, זכתה במספר תחרויות סקיטים ואף שפטה בתחרויות. לקחה חלק בהפקות מקור קהילתיות בתפקידי משחק, ריקוד, שירה ועיצוב. כיום סטודנטית לאנימציה.